Kdo je dobrovolník?

Dobrovolníkem je každý, kdo ze své dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu, vykonává činnost ve prospěch jiných lidí. Dobrovolníkem se může stát v podstatě kdokoliv, protože téměř každý umí něco, co může ostatním poskytnout – je jedno, zda jste studenti, pracující, maminky na mateřské dovolené, senioři nebo nezaměstnaní. Můžete pomoci jako společníci, doprovody, organizátoři akcí, grafici pro tvorbu našich propagačních materiálů, hudební a počítačoví nadšenci apod.

Kde můžete pomoci?

Naše dobrovolnické centrum se orientuje zejména na sociální a zdravotní oblast, proto dobrovolníci docházejí do nemocnic, do domovů a klubů pro seniory, do zařízení pro děti, kde organizují např.jednorázové akce, volnočasové aktivity, dále klubovou činnost, besedy, posezení při povídání si, písničkách nebo čtení a vlastně nabízí pomoc všude tam, kde je potřeba.

Dobrovolnické centrum je držitelem Akreditace MV ČR pro „Dobrovolníci v nemocnicích“ a „Dobrovolnictví na Olomoucku“. V rámci své činnosti pořádá školení a supervize dobrovolníků. Dobrovolníci jsou během své práce pojištěni.


1 komentář

Romana Vopičková · 21. 2. 2021 v 7:31

Dobrý den, myslím na to, že bych chtěla ráda zkusit dobrovolně pomoci, už o tom nějakou dobu přemýšlím a proto píši. Netuším, co z toho bude dál, ale chci to zkusit.. Z profesního života moc zkušeností nemám, ale mám za sebou školu života, která mě přivedla až na toto uvědomění, že chci lidem pomáhat. Tak co proto prosím Vás mohu učinit?

Děkuji za případnou reakci 😊

Mějte se krásně.

Romana Vopičková.

Komentáře nejsou povoleny.