Kdo je dobrovolník?

Dobrovolníkem je každý, kdo ze své dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu, vykonává činnost ve prospěch jiných lidí. Dobrovolníkem se může stát v podstatě kdokoliv, protože téměř každý umí něco, co může ostatním poskytnout – je jedno, zda jste studenti, pracující, maminky na mateřské dovolené, senioři nebo nezaměstnaní. Můžete pomoci jako společníci, doprovody, organizátoři akcí, grafici pro tvorbu našich propagačních materiálů, hudební a počítačoví nadšenci apod.

Kde můžete pomoci?

Naše dobrovolnické centrum se orientuje zejména na sociální a zdravotní oblast, proto dobrovolníci docházejí do nemocnic, do domovů a klubů pro seniory, do zařízení pro děti, kde organizují např.jednorázové akce, volnočasové aktivity, dále klubovou činnost, besedy, posezení při povídání si, písničkách nebo čtení a vlastně nabízí pomoc všude tam, kde je potřeba.

Dobrovolnické centrum je držitelem Akreditace MV ČR pro „Dobrovolníci v nemocnicích“ a „Dobrovolnictví na Olomoucku“. V rámci své činnosti pořádá školení a supervize dobrovolníků. Dobrovolníci jsou během své práce pojištěni.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..